Чому потрібно сортувати побутові відходи?

Зачем нужно сортировать бытовые отходы? Багато років поспіль побутове сміття в Україні збиралося та вивозилося загальним обсягом на сміттєзвалища, де мало лежати просто неба, розкладаючись природним шляхом. При цьому деякі відходи – побутова хімія, використані елементи живлення, прострочені медикаменти з домашніх аптечок, різні види пластику тощо – отруювали навколишнє середовище шкідливими компонентами, а паперово-картонні просто згнивали, хоча могли б в якості вторинної сировини не тільки економити величезні фінансові ресурси, а й зберігати лісові насадження.

В результаті більше 7% території України, а це більше 42 000 км², опинилося під сміттєзвалищами.

Нарешті з початку 2018 року почала діяти норма закону «Про відходи» щодо заборони захоронення на полігонах не перероблених (необроблених) побутових відходів. Вона була складена для наближення українського законодавства до європейської практики поводження з відходами, зокрема Директив 1999/31/EC та 2008/98/EC.

Отже, тепер ми маємо сортувати сміття по окремих контейнерах: папір, скло, пластик та органічні відходи.Органічні відходи – це харчові залишки, дерево та рослини.

Папір, скло та пластик відносяться до вторинної сировини, тому є певні правила щодо їх збирання: по-перше, вони мають бути чистими та сухими, по-друге – всю тару потрібно якомога щільніше стиснути.

Пластикові відходи є досить різноманітними, і не всі підлягають повторній переробці. Вид матеріалу можна визначити за маркуванням на виробі:

Зачем нужно сортировать бытовые отходы?

Решту відходів, особливо небезпечних, таких як використані елементи живлення, енергозберігаючі лампи, медикаменти, фарби, побутова техніка, меблі тощо потрібно здавати на утилізацію ліцензованим підприємствам, таким як ОЛЕСТАС ЕКО.

За ініціативою підприємства ОЛЕСТАС ЕКО в м. Черкаси розпочато встановлення спеціалізованих стаціонарних котейнерів для збору елементів живлення (батарейок) та відпрацьованих ламп(люмінесцентних, енергозберігаючих тощо). Перший контейнер знаходиться в самому центрі міста, за адресою: вулиця Байди Вишневецького, 36, Черкаси, Черкаська область, 18000(за будівлею мерії).
Нещодавно було встановлено подібні контейнери в будівлях Соснівської районної ради за адресою: м.Черкаси , б-р. Шевченка,  117  та Придніпровської районної ради за адресою м.Черкаси , б-р. Шевченка,   307

Також для зручності населення міста в рамках комунальної компанії по збору відпрацьованих приладів, що відносяться до небезпечних відходів (люмінесцентних та енергозберігаючих ламп, використаних елементів живлення), підприємство ОЛЕСТАС ЕКО на спеціалізованому транспорті проводить виїзний збір відповідних відходів.