У Черкасах встановили контейнери для збору небезпечних відходів

Ще два нові контейнери для збору небезпечних відходів встановили в Черкасах. Їх облаштували в адміністративних будівлях на бульварі Шевченка, 307 та 117 (колишні приміщення Придніпровського та Соснівського райвиконкомів). Сюди можна приносити для подальшої утилізації використані люмінесцентні й енергоощадні лампи, батарейки та акумулятори.

Обидва контейнери подаровані місту французькою компанією «БЕТЕН Енженьєрі». Як розповіла директор департаменту економіки та розвитку Ірина Удод, із Урядом Франції та з цією компанією Черкаси співпрацюють із 2016 року.

– Ця співпраця розпочалася із пропозиції та безпосередньо із визначення нашого міста як учасника пілотного проекту «Зелене місто Черкаси», – говорить вона. – Була розроблена стратегія поводження із відходами в Черкасах, натомість наступний етап такої співпраці – це освітній проект та виховання культури поводження із побутовими й небезпечними відходами. Наші партнери допомагають територіальній громаді в запровадженні нових методів поводження із відходами.

Небезпечні відходи від населення в Черкасах збирають із 2012 року. Тоді вперше запрацювали мобільні пункти збору. Пізніше цей досвід перейняли й інші українські міста, серед них – Львів, Луцьк, Хмельницький.

– У минулому році перший стаціонарний контейнер ми встановили біля будівлі Черкаської міської ради, – розповів начальник відділу екології департаменту житлово-комунального комплексу Володимир Гусаченко. – До кінця року плануємо придбати ще чотири великих і п’ять маленьких (тільки для батарейок) контейнерів та розпочати їх встановлення в закладах освіти.

Зібрані люмінесцентні й енергоощадні лампи утилізуватимуть, натомість батарейки – зберігатимуть. Усім цим опікуватиметься ліцензоване підприємство «ОЛЕСТАС ЕКО». Як розповідає головний еколог цієї фірми Станіслав Чуприна, жителі Черкас із кожним роком стають усе більш свідомими й усе менше викидають такі відходи в урни разом із побутовим сміттям.

Ця новина – на офіційниому порталі Міської Ради.